Töörühm avalikustab õppiva ja uudishimuliku Põltsamaa valla visioonipaberi

Esmaspäeval, 11. septembril kell 16.00-18.00 toimub Põltsamaa Noortekeskuses avalik arutelu peagi sündiva Põltsamaa valla hariduse tulevikust. Avalikustatud on dokumendi "Õppiva ja uudishimuliku Põltsamaa valla visioonipaber" esialgne versioon ehk prototüüp, millele oodatakse tagasisidet esmaspäevasel kohtumisel või 18. septembrini elektrooniliselt.

"Hariduspõllul on suurte võimaluste aeg," sõnas Koidu-Tani Jürisoo, Avatud Meele Instituudi eestvedaja 12. juunil Põltsamaa Noortekeskuses toimunud mõtteõhtul ning rõhutas: "ükski süsteem ei saa kunagi valmis, see liigub edasi".

4 P ehk Pajusi, Puurmani, Põltsamaa valla ja Põltsamaa linna ühinemisele võiks samuti läheneda kui suurele võimalusele. 2017. aasta kevadsuvel võtsid ligi 100 õppijat, koolijuhti, õpetajat, vallajuhti, lapsevanemat jne osa aruteludest, mis mõtestasid lahti küsimust, kuidas me saame luua tõelisel koostööl põhineva, uuendusliku ja igat noort toetava haridus- ja noorsootöömudeli uues Põltsamaa vallas. Piirkonna hariduse tulevikust hoolivad inimesed on arutlenud, kuidas koos aidata kaasa sellele, et iga noor kogeks oma õpiteekonda siin sedavõrd rikkalikuna, et ta hea meelega jätkab eneseteostust oma kodukohas või astub enesekindlalt laia maailma.

Me asusime teele avatult, julgustasime julgemalt unistama ja mitte olemasolevatesse piiridesse liialt kinni jääma. Mõttetöö tulemusena sündis "Õppiva ja uudishimuliku Põltsamaa valla visioonipaber". See ei ole veel valmis. See on prototüüp, mis on loodud tagaside saamiseks ja veelgi paremaks lihvimiseks. Soovime esmaspäeval tagasisidet visioonipaberile kõigilt huvilistelt. Oodatud on näited piirkonna headest praktikatest, millega mudelit veel rikastada. Arutame, kuidas loodud visiooni ellu viia.

Ühinevad omavalitsused on moodustanud valla ühinemise ette valmistamiseks töörühmad. Hariduse ja noorsootöö töörühma eestvedamisel ja kaasamispraktiku Piret Jeedase abiga on valmimas „Õppiva ja uudishimuliku Põltsamaa valla visioonipaber", mis sisaldab visiooni, põhimõtteid, näiteid headest praktikatest ning soovitusi edasiseks tegutsemiseks.

Visioonipaber on leitav selle lingi kaudu:

Tagasisidet on 18. septembrini võimalus anda täites järgmise vormi

või kirjutada vabas vormis aadressile kadri.suni@poltsamaa.ee (Põltsamaa Linnavalitsus, haridus- ja kultuurinõunik).

Lisainfo:

Kadri Suni, hariduse ja noorsootöö töörüha juht

kadri@poltsamaa.ee, 56654345​