Valgeamuur vallikraavi puhastamas!

Kallid põltsamaalased!

Põltsamaa Linnavalitsuse ja Põltsamaa Jahiseltsi rahvas nagu enamjagu põltsamaalasi on pikka aega mures olnud linnust ümbritseva vallikraavi kinnikasvamise pärast. Kalateadlased on soovitanud taimestiku vohamist ohjeldada valgeamuuride abil.

Valgeamuur kuulub karpkalalaste sugukonda, võib kasvada  1 meetri pikkuseks ja kuni 30 kg raskuseks ning sööb eranditult ja suures koguses veetaimi. Eestis on teda kasvatatud alates 1980. aastatest. Rohkem infot leiate ajakirjast "Kalastaja"

Valgeamuurid ostetakse Härjanurme kasvandusest, sobivas mõõdus ja vanuses kala hind on ca 8 eurot. Et valgeamuurid vallikraavist jõkke ei pääseks, pannakse Lossitiigi sisse- ja väljavoolu avade ette lamellvõredega võrgud. Kõik kokku – kalad, võrgud ja töö – läheb maksma ca 3500 eurot.

Pöördume kõikide asjast huvitatud organisatsioonide, ettevõtjate ja eraisikute poole: palun aidake linnuse vallikraavi puhastamisele kaasa, toetage valgeamuuride ostmist! Aitajate nõusolekul kirjutame nende nimed tiigi juurde paigutatavale tahvlile.

Toetusi kalade soetamiseks võetakse vastu Põltsamaa Jahiseltsi majas Lossi tn 2, kuid toetussumma võib kanda ka Põltsamaa Linnavalitsuse arvelduskontole, selgituseks palume märkida: valgeamuur.

Linnavalitsuse kontonumbrid on:

SWEDBANK  EE522200001120094050,

SEB EE171010152000462007.

Kalad lastakse vette mai lõpul.