Eesti Töötukassa Euroopa Sotsiaalfondi (ESF) toel tasuta karjäärinõustamine

ESF karjäärinõustamine

Selle aasta algusest pakub Eesti Töötukassa Euroopa Sotsiaalfondi (ESF) toel tasuta karjäärinõustamist igas maakonnas ka töötuna mitte registreeritud inimestele.

Nõustamisele on seega oodatud kõik - töötavatest inimestest pensionärideni, kes tunnevad  huvi ja vajadust arutleda oma tööelu ja haridustee üle ning mõelda läbi arenguplaanid ja eesmärgid.

Tööelu kaudselt või lähedalt seotud küsimused puudutavad meid paratamatult igapäevaselt. Kuidas olla oma töös edukam? Kas peaksin panustama teadlikumalt enda arendamisse ja kuidas seda teha? Kuidas hoida tasakaalu töö- ja eraelu vahel? Kas kasutan oma teadmisi ja oskusi maksimaalselt? Kas ma sobin juhiks?

Karjäärinõustaja saab siin olla abiks, aidates:

• suurendada teadlikkust iseendast, oma tugevustest ja nõrkustest;
  • näha võimalusi kvalifikatsiooni tõstmiseks;
  • analüüsida tööalaseid rolle ja neist tulenevaid ülesandeid;
  • mõtestada ootusi, väärtusi ning eesmärke organisatsioonis ja isiklikus plaanis;
  • kaaluda võimalusi organisatsioonisiseseks arenguks;
  • leida viise tööelu mõjutavate muutustega kohanemiseks;
  • mõelda läbi alternatiive;
  • püstitada eesmärke ja teha lühema- või pikemaajalisi plaane.

Karjäärinõustaja saab olla partneriks ka tööandjale. Koostöö ei tekita tööandjale rahalisi väljaminekuid, kuid võib suurendada tulu läbi eneseteadlikemate, motiveeritumate ja särasilmsemate töötajate.

Viime läbi nii individuaalseid kui ka grupinõustamisi.

Karjäärinõustamist viivad läbi igas töötukassa maakondlikus osakonnas töötavad karjäärinõustajad. Nõustamine võib toimuda nii töötukassa büroos kui väljaspool (kokkuleppe korras organisatsioonis või asutuses, messidel, infopäevadel).

Nõustamisele on võimalik registreeruda telefoni või e-posti teel. Infot karjäärinõustamise võimalustest ja kasulikud kontaktid leiab ka veebilehelt www.minukarjäär.ee.

Kohtumiseni!