Laupäeval heisatakse Eesti lipu sünnipäeva puhul sinimustvalged lipud

Laupäeval, 4. juunil on Eesti lipu 132. sünnipäeva puhul Eestis lipupäev. Eesti lipu heiskavad kõik riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud. Eesti lippu on oodatud heiskama ka kõik kodumajapidamised, ettevõtted ja organisatsioonid. Lipu sünnipäev algab Eesti lipu piduliku heiskamisega Pika Hermanni torni. Seejärel toimub Otepääl traditsiooniline rongkäik keskväljakult lipu õnnistamise paika kiriklas; südapäeval algab Otepää Maarja kirikus Eesti lipule pühendatud kontsert. Pärnus kogunetakse õhtuks Rüütli platsile, kust 132. sinimustvalge kandelipu saatel liigutakse rongkäigus vallikääru kontserdile.

4. juunil 1884 kogunesid 24 eesti soost haritlast Otepääle, et pühitseda ja õnnistada eesti soost tudengite sinimustvalge tunnuslipp. Rahvusliku ärkamisaja harjal kinnistus sinimustvalge värvikombinatsioon rahvusvärvidena. Eesti iseseisvumisel sai sinimustvalge trikoloor riigilipuks. Eesti lipu kasutamise õigus on igaühel. Selle heiskamisega anname märku oma ühtekuuluvusest ja meile olulistest väärtustest.

Lipupäeval palume teil ehtida oma asutuste hooned Eesti lippudega, see tähendab, et heisake Eesti lipud hoonete kõikidesse tühjana seisvatesse lipumastidesse ning -vardahoidjatesse. Lipud heisatakse päikesetõusul või hiljemalt kell 8.00 ja langetatakse päikeseloojangul. Kui lippu ei langetata, tuleb lipp pimedal ajal valgustada.