Lugupeetud alkoholi jaemüügiga tegeleva ettevõtte esindaja Põltsamaal!

Kas olete olnud olukorras, kus napsune klient tahab alkoholi osta ja te ei tea, kas peaksite talle seda müüma?

Kutsume teid koolitusele, mille käigus saate uusi teadmisi alkoholi kohta ning omandate praktilisi oskusi alkoholist tingitud keeruliste ja konfliktsete olukordade lahendamiseks. Koolituse viib läbi Terve Eesti Sihtasutus koostöös Põltsamaa linnavalitsusega.

Koolitusel leiame koos vastuse mitmele küsimusele:

·      Kuidas mõjub etanool ajule ehk kuidas mõtleb joobes inimene ja mis mõjutab tema käitumist?

·      Milliseid kahjusid põhjustab liigne alkoholitarbimine Eesti inimestele?

·      Kuidas käituda, kui kahtlete alkoholi osta sooviva kliendi vanuses?

·      Milline on teie ettevõtte alkoholipoliitika praegu? Kas see on sobiv ja milline võiks olla?

Koolitus toimub teisipäeval, 27. oktoobril kell 9.30–16 (sisaldab kohvipause ja lõunat) kohvikus Rivaal (Veski tn 1, Põltsamaa). Palume osalemisest (osaleja nimi, ametikoht ja ettevõte) teatada hiljemalt 22. oktoobriks e-posti aadressile loreida@poltsamaa.ee

Eelkõige ootame koolitusele alkoholi jaemüügiga tegelevate ettevõtete juhte ja vahetusevanemaid, kuid osalema on oodatud ka müüjad ning teenindajad.

Loodame, et võimaldate oma müügikoha esindajatel koolitusel osaleda ning panustate seeläbi alkoholi kättesaadavuse vähendamisse alaealistele ja alkoholi tarbimisega seotud probleemide lahendamisse Põltsamaa linnas.

Koolitus on osalejatele tasuta.

Koolitusel arutletakse selle üle, mida peaksid alkoholimüüjad alkoholist teadma, milliseid probleeme alkohol kaasa toob, mida saavad müügikohad ja teenindajad nende probleemide ennetamiseks ette võtta ning kuidas kujundada Põltsamaal tervemat alkoholikultuuri.

Viietunnise koolituse jooksul saab osaleja:

·        teadmised etanooli mõjust arenevale ajule ning ülevaate teismelise arengulistest vajadustest;

·        ülevaate alkoholiga seonduvatest kahjudest Eestis;

·        teadmised sõltuvuse väljakujunemist mõjutavatest teguritest;

Samuti uurime , milline on alkoholimüüjate roll alkoholikultuuri kujundamises

·        teadmised teenindaja rollist alkoholiga seonduvate probleemide ennetamisel;

·        soovitusi ettevõttesisese alkoholipoliitika arendamiseks;

praktilisi oskusi keeruliste ja konfliktsete olukordade lahendamiseks