Esmaspäeval, 28. septembril kell 9 linnavalitsuse istung.

Reedel, 2. oktoobril kell 17.30 Põltsamaa Kultuurikeskuses õpetajate päeva puhul õpetajatele linnapea pidulik vastuvõtt.

Esmaspäeval, 28. septembril osaleb Maasikmarjarühm KIK-i projekti raames Elistvere Loomapargi loodusprogrammis „Loomalapsed" .

Teisipäeval, 29. septembril kell 16.30-18 ülelasteaialine mihklilaat; direktor T. Kaeramaa osaleb Eesti Kultuurkapitali teabepäeval Jõgeval.

Kolmapäeval, 30. septembril õpetaja M. Püvi täiendkoolitusel „Folkloori imeline maailm" Tartus ja õppealajuhataja A. Kreitsman Tartu Ülikooli eetikakeskuse koolitusel „Hea lasteaed kui väärtuspõhine lasteaed".

Neljapäeval, 1. oktoobril esinevad Kirsi- ja Pohlamarjarühma lapsed koos muusikaõpetaja T. Jukiga pidulikul muinasjuttude kirjutamise võistluse lõpuüritusel lasteraamatukogus; kell 16 hoolekogu koosolek.

Reedel, 2. oktoobril osaletakse õpetajate päeva puhul linnapea vastuvõtul Põltsamaa Kultuurikeskuses.

Teisipäeval, 28. septembril on mihklipäeva tähistamise raames kogu maja lastele kell 9.30 õpetajate projektetendus „Kanaema kook". Õhtul kell 16.30–18 mihklilaat koos õnneloosi, näomaalingute ja koduloomade näitusega; kuulutatakse välja loomaaiale korjatud kõrvitsate „nunnukonkursi" võitja.

Neljapäeval, 1. oktoobril on rahvusvahelise muusikapäeva raames kell 15.30 lasteaia saalis muusikakooli kontsert.

Esmaspäeval, 5. oktoobril on õpetajate päeva puhul direktori vastuvõtt kogu personalile.

Esmaspäeval, 28. septembril osaleb 12.b kl RMK metsaviktoriini auhinnaprogrammis „Maa, mis tõuseb merest" Nõva looduskeskuses.

Teisipäeval, 29. septembril osalevad 8.a ja 8.b kl ning 30. septembril 8.c kl õppeprogrammis „Seened ja samblikud", Kauksi Looduskeskuses, KIK-i projekt.

29. septembrist 4. oktoobrini Erasmus+ projekti „Children´s literatuure" raames projektikohtumine Türgis, osalevad 2 õpetajat, direktor ja projektijuht.

Kolmapäeval, 30. septembril osalevad 8.c kl õpilased õppeprogrammis „Seened ja samblikud", Kauksi LK, KIK-i projekti „Õppepäevad Põltsamaa ÜG-i 1.-12. kl õpilastele" raames.

Neljapäeval, 1. oktoobril rahvusvahelise muusikapäeva raames kontsert, esinevad PÜG-i puhkpilliorkester, bändid, solistid.

Reedel, 2. oktoobril 4.a ja 4.b kl õppeprogramm AHHAA!?- ilmaruum; Tartu AHHAA Teaduskeskuses KIK-i projekt.

Esmaspäeval, 5. oktoobril õpetajate päeva tähistamine.

Jätkub Põltsamaa linna teemaliste luuletuste ja fotode kogumise projekt. Oodatakse sügiseteemalisi fotosid ja luuletusi.

Septembrikuu lõpuni on õpilastel võimalus osaleda jutuvõistluses „Minu muusika".

Kodulaenutuse osakonnas on vaadata näitus Bernard Kangro – 105. Tuntud eesti luuletaja ja kirjaniku 105. sünniaastapäevale pühendatud näitusel on väljas valik luulekogusid ja proosat.

Lugemissaalis ootab uudistamist näitus Põltsamaa - mu kodulinn!. Põltsamaa linn pälvis Jõgevamaa kauneima omavalitsusena president Toomas Hendrik Ilveselt kodukaunistamise aasta-auhinna. Seoses sellega on välja pandud pildid ja raamatud meie rikka ajalooga linnast.

Fuajee vitriinis saab näha Valli Lember-Bogatkina illustreeritud lasteraamatuid.

17. septembrist 7. oktoobrini on konverentsisaalis avatud Valli Lember-Bogatkina maalide näitus „Nii see on".

Neljapäeval, 1. oktoobril kell 12 toimub lasteosakonnas muusika-aasta maakondliku jutuvõistluse kokkuvõtete tegemine. Kohale on kutsutud kõik 51 osalejat, et jagada tunnustust parimatele. Kuulda saab huvitavaid katkendeid õpilaste kirjutistest, kavas on väike kontsert.

Galeriis näitus „Linnupuurid" ja teised majad. Arhitekt Ott Puuraid.

Neljapäeval, 1. oktoobril kell 14 rahvusvahelisele eakate päevale pühendatud PÄRASTLÕUNA. Päevakohased tervitused, tass kohvi. Esineb Kihnu Virve pereansambel. Tasuta.

Reedel, 2. oktoobril kell 19 kontsert Estonian Voices. Pääse 5 eurot ja 3 eurot (pensionär ja õpilane).

Esmaspäeval, 28. septembril kell 17 toimub kontsert „Elav muusikaajalugu" Põltsamaa lossi konvendi saalis. Esinevad Jose Antonio Page Ramirez (trompet), Tõnis Kaumann (bariton) ja Kiili vanamuusikaansambel. Piletid 3 eurot, muusikakoolide õpilastele tasuta.

Neljapäeval, 1. oktoobril kell 15.30 esineb muusikakooli puhkpilliorkester lasteaias „Tõruke" tähistamaks rahvusvahelist muusikapäeva.

Esmaspäeval, 5. oktoobril tähistatakse muusikakoolis õpetajate päeva.

30. septembrini näitus TRR-420 featuring Åke Grützelius Tapio Haapala, Reijo Kärkkäinen, Riikka Viinikanoja Soome, Åke Grützelius  Rootsi.

15. oktoobrini kunstikooli näitus PÜGi väikeses majas.

Kunstiseltsi püsinäitus LOSSI- ja MÕISASAKSAD KOOPIATEL Konvendi saalis.

4. oktoobril kell 10 JOOGA ja kell 12 JOONISTAMINE kunstikoolis.

Põltsamaa noorte- ja elukestva õppe keskus

22.09.15-01.10.15 on Jõgeva Maakonna Keskraamatukogus lasteosakonnas üleval Noorsootöö mõju ja noorsootöötaja kutse väärtustamise rändnäitus. Näitus tutvustab noorsootöö rolli ühiskonnas. Fotodel on näha milliseid väärtusi, kogemusi ja oskusi on noored läbi noorsootöö saanud. Fotod on valminud 2014. aasta noorsootöö nädala fotokampaania raames.

Põltsamaa Päevakeskus

Esmaspäeval,  28. septembril kl 10- 14 avatud pesumaja

Teisipäeval, 29. septembril  kl 11- 15 kasutatud riiete jagamine

Neljapäeval, 1. oktoobril kl 10-14 avatud pesumaja

Neljapäeval, 1. oktoobril kl 11 laulmine

Neljapäeval, 1. oktoobril SAUN kl 11-14.30 mehed ja kl 15-18.30 naised

Reedel, 2. oktoobril SAUN kl 11-14.30 naised ja kl 15-18.30 mehed

Lisainfo: Anne Kurvits, tel 5860 3580

Sotsiaaltööspetsialist Kaia Sarap 28.09.–13.10.

Maanõunik Gerli Aimla õppepuhkusel 30.09.

IT-spetsialist Siim Sild 15.09.-30.09.