Tootjavastutusorganisatsioon laiendab pakendikoti teenust Põltsamaal

Silver Tätte, TVO teenusejuht

Pakendikott on tasuta ja mugav võimalus vabaneda kodumajapidamises tekkivatest pakenditest, vähendades samas kulutusi olmejäätmete äraveoks. Tootjavastusorganisatsioon koostöös oma partneritega pakub tasuta pakendikotte alates 2010. aastast ka Põltsamaa eramajadele. Nüüd soovime seda teenust veelgi laiendada.

Pakendijäätmed moodustavad hinnanguliselt umbes kolmandiku kodumajapidamistes tekkivatest olmejäätmetest. Sorteerides pakendijäätmeid eraldi, väheneb olmejäätmete maht ja olmejäätmete konteineri tühjendamise sagedus. Pakendite eraldi kogumine on keskkonnasõbralik käitumisviis, sest nõnda kogutud pakendijäätmed suunatakse taaskasutusse ja nendest valmistatakse uusi tooteid.

Tasuta pakendikoti äravedu toimub ühel konkreetsel nädalapäeval iga 28 päeva tagant, paralleelselt olmeprügi konteineri tühjendamisega. Ära viidava pakendikoti asemele jäetakse uus tühi 150-liitrine kollane kilekott.

Täis pakendikott tuleb jätta nähtavale kohale, näiteks olmejäätmete konteineri kõrvale, aiavärava ette, postkasti juure  ning graafikujärgsel kogumispäeval viib kogumisauto selle ära. 

Kollasesse pakendikotti võib panna kartongist, plastist, klaasist  ning metallist puhtaid pakendijäätmeid (jogurtitopsid, konservikarbid, plastmassist pudelid, klaasist pudelid, klaaspurgid, mahla- ja veinipakid jmt).

Tootjavastutusorganisatsioonil on hetkel 6176 pakendikoti teenuse kasutajat.

Mõned sagedamini tekkivad küsimused koos vastustega pakendikoti kasutamisel

Millised metallpakendid sobivad pakendikotti?

Alumiiniumist ja muust metallist joogipurgid, toidu- ja joogipakendite metallkaaned ning metallkorgid, puhtad konservkarbid ja muud puhtad metallpakendid.

Millised metallpakendid ei sobi pakendikotti?

Ohtlike ainete pakendid (nt liimi-, värvi- ja lahustitepakendid) ning aerosoolpakendid (nt õhuvärskendaja, juukselaki või vahukoore pakendid).

Millised plastpakendid sobivad pakendikotti?

Plastist joogipudeli ja kanistrid, puhtad jogurtitopsid ja võikarbid, puhtad õli-, ketšupi- ja majoneesipurgid, puhtad kosmeetika ja hooldustoodete pakendid (nt šampoonipudelid), puhtad plastkarbid (nt salatikarbid), puhtad ja tühjad kilekotid ning muud plastkotid (nt suured suhkrukotid) ning muud puhtad plastpakendid.

Millised plastpakendid ei sobi pakendikotti?

Plastist mänguasjad, kummist tooted, ohtlike ainete pakendid ning kasutatud märkmikud ja nende kaaned.

Millised klaaspakendid sobivad pakendikotti?

Värvitust ja värvilisest klaasist pudelid ja purgid (sh puhtad siirupi- ja õlipudelid) ning muud puhtad klaaspakendid.

Millised klaaspakendid ei sobi pakendikotti?

Akna- ja lehtklaas, valgustuspirnid ja päevavalguslambid, peegelklaas, ohtlike ainete pakendid (nt lahustite pudelid), klaasist ja keraamikast nõud ja potid.

Millised tetrapakendid sobivad pakendikotti?

Tühjad ja puhtad tetrapakendid (nt piima-, jogurti- ja mahlapakendid) ning muud tühjad ja puhtad tetrapakendid.

Millised tetrapakendid ei sobi pakendikotti?

Määrdunud ja pooleldi täidetud tetrapakendid.

Kuidas pakendikoti teenus toimib?

Pane puhtad pakendijäätmed vastavalt sorteerimisjuhendile pakendikottidesse ning aseta kotid prügikasti kõrvale või muule nähtavale kohale. Kottide äravedu toimub vastavalt graafikule ning täidetud kottide asemele jäetakse uued tühjad kotid.

Teenusega liitumiseks tuleb sõlmida leping, millele vajame Teie nime, aadressi ja telefoninumbrit.

Tähtis on kokku leppida täitunud  ja uute pakendikottide asukoht.

Peale lepingu sõlmimist saadame Teile kollase pakendikoti, koti täitmise juhendi ja teenuse graafiku.

Lisainfo sorteerimiseks ja teenuse kohta leiate www.tvo.ee/pakendikott .

Teatage oma lepingusoovist Väätsa Prügila klienditeenindusele. Tel 384 0111, e-post info@prygila.ee