« Tagasi

YFU Eesti võimaldab peredel tutvuda uute kultuuridega kodust lahkumata

YFU Eesti võimaldab peredel tutvuda uute kultuuridega kodust lahkumata

 

MTÜ YFU Eesti pakub kolmekümnele Eesti perele võimalust olla aastaks teise kultuuri keskel, saades vahetuspereks ühele siia saabuvatest 15-18aastastest noortest.

Vahetuspereks saamise võimalus on igal Eesti perel, kes soovib tavapärasesse pereellu vaheldust, uusi kogemusi, keelepraktikat – eelkõige aga unustamatut aastat. Omalt poolt pakute ühele välismaa keskkoolinoorele ainulaadset võimalust elada ja õppida rikkaliku kultuuri ja loodusega riigis - Eestis.

 

Programmis osalevad pered saavad võimaluse näha koduriiki teisest kultuurist pärit noore pilgu läbi, tutvuda uute keelte ja kultuuridega, suheldes vahetult näiteks hispaania või saksa keelt emakeelena rääkiva õpilasega. See on parim võimalus õppida tundma või meelde tuletada teisi suurepäraseid kultuure ja keeli.

 

Viis korda programmis osalenud pereisa Mait Landi sõnul on YFU andnud nende perele hindamatu elukogemuse. "Meie kahelapselisest perest on saanud seitsmelapseline." Perekond Kamber, kes augustikuus oma perre teise vahetusõpilase vastu võtab, toob esile, et "Vahetuspereks olemine on hea võimalus end ja oma peret paremini tundma õppida ning seeläbi kasvada paremaks inimeseks."

 

Kõige olulisem vahetuspereks saamise juures ongi soov avada oma süda ja kodu noorele gümnasistile, kellega koos muudetakse aasta mälestusväärseks. Kindlasti ei ole määrav kodu asukoht ega võimalus pakkuda õpilasele omaette tuba. Otsus vahetuspereks saamise kohta sõltub pere motivatsioonist, tahtest ning soovistsilmapiiri avardada.

 

Kui 2012/13. õppeaastal saabus siia välisriikidest 34 innukat noort, siis selle aasta augustis on Eestisse tulemas ligi 30 vahetusõpilast. Hetkel pakume Eestis pereliikmeks saamise ja olemise võimalust lastele Euroopast ning Aasiast, kellega on võimalik tutvuda meie Facebooki lehel.

 

YFU Eesti on mittetulundusühing, mis on tegutsenud alates 1993. aasta veebruarist. Tegemist on 1951. aastal asutatud rahvusvahelise õpilasvahetusega tegeleva organisatsiooni Eesti haruga. Läbi aastate on Eestis vahetusaastal viibinud üle 250 noore, kellele Eesti pered on kodu pakkunud.


 

 


Lisainformatsioon:

Diina Tuulik

YFU Eesti MTÜ programmijuht

 

Tel. 7 305 964

E-mail. diina@yfu.ee

www.yfu.ee