PRESSITEADE: Reedel avatakse pidulikult Põltsamaa kalapääs

PRESSITEADE

Reedel avatakse pidulikult Põltsamaa kalapääs

Reedel, 29. novembril pannakse Põltsamaa linna sillal pidulik punkt Põltsamaa sajandi ehitiseks nimetatud jõe paisu renoveerimise ja kaasaegse kalapääsu rajamisele.

Ehitustööde käigus renoveeriti Põltsamaa linnas asuva paissilla regulaator. Amortiseerunud varjad asendati moodsate kaughallatavate ja automaatsete kilpsiibritega, mille tootis Saksa ettevõte Friedrich Köster GmbH & Co. Paigaldatud tehniline lahendus võimaldab veetaseme õiget ja operatiivset reguleerimist ning hoidmist Põltsamaa jões. Samuti rajati paisu juurde seaduses nõutud kalapääs ning puhastati jõesäng sinna kogunenud setetest.

„Arvestades seda, kui palju tööd muutsid Põltsamaa südalinna ilmet, võib paisu renoveerimist ja kalapääsu rajamist tinglikult nimetada ka linna sajandi ehituseks," ütles Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots.

„Skanska jaoks oli tegemist väga olulise projektiga. Tööd toimusid linnakodanike valvsa pilgu all, mis pani meie projektimeeskonna veel rohkem pingutama. Lõpptulemusega oleme rahul. Eesti ühe kaunima linna süda sai muudetud veel ilusamaks", kommenteeris  Skanska AS-i  juhatuse esimees Andres Aavik.

Projekti tulemusena paraneb tervikuna jõe bioloogiline mitmekesisus ja elukeskkond.

„Projektlahenduse puhul tuleb tunnustada projekteerijaid, kes on leidnud võimalused, kuidas sobitada olemasolevatesse oludesse kalapääs, mis tagab kaladele sobilikud rändetingimused, ning teha seda selliselt, et linna keskosa üldilme sellest mitte karvavõrdki ei kaota," ütles kalateadlane Rein Järvekülg. „Nii rajatud kalapääs kui ka kõik muud paisu rekonstrueerimisega seotud ehitised sobituvad hästi linna miljöösse ning annavad sellele lisaväärtust."

Projekti rahastati Keskkonnainvesteeringute Keskuse kaudu Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist kokku 1 629 476,25 euroga. Projekteerimistööd teostasid Eesti Veeprojekt OÜ ja IB Urmas Nugin OÜ, ehitustööd teostas Skanska AS, omanikujärelevalvet teostas Vealeidja OÜ. Projekti juhtis Põltsamaa Linnavalitsus.

Ehitustööde pidulik lõpetamine toimub Põltsamaa sillal reedel, 29. novembril algusega kell 12.00.

Lisainformatsioon:

Sven Lass, linnamajandusosakonna juhata/abilinnapea, 5346 7898, sven@poltsamaa.ee